کمک به افرادی که گرایش ناخواسته به همجنس خود دارند.

|صفحه اصلی سایت|   شناخت   |   بهبودی   |   حکایات    |موضوعات مهم|   مقالات   |   کتاب   منابع   | پشتیبانیدرباره ما

 

برداشتن لقب همجنسگرایی

نویسنده : هوا ایرفان [زمینه مقاله : اعتقادات اسلامی]

 

مقالات

گرایش به همجنس

برداشتن لقب همجنسگرایی

غلبه کردن مردان بر هرزه نگاریهای همجنسگرایی

اوشو - همجنسگرایی خنثی ، دگرجنسگرایی خیلی مفید

برخی ادراکات اشتباه در مورد گرایش به همجنس

 التیام بخشیدن به زخمهای پدری

گرسنگی پدرانه

بنا به آیه ذیل در قرآن کریم که می گوید:

به چه کسی اعتقاد داری! اجازه نده که هیچ فردی به فرد دیگری بخندد شاید دیگران برتر از خودشان باشند و همینطور اجازه نده که هیچ زنانی به زنان دیگر بخندند شاید دیگران برتر از خود زنان باشند. و در پی عیبجویی از قوم و خویش خود نباش و آنها را با لقبشان صدا مزن ، شیطان نام بدی است برای کسی که ایمان دارند و هر آن کس که تغییر نکند همانا که ناصحیح عمل می کند. (حجرات آیه 11)

وقتیکه بر روی خودمان و یا دیگران القاب بد می گذاریم. ما در حقیقت آن فرد را با آن لقب گیر می اندازیم. در این مورد لقب "همجنسگرا" است. با گفتن اینکه شخصی همجنسگرا است و یا خودش اعتقاد دارد که همجنسگرا است ما خصوصیاتی که برای آن لقب است را در شخص تقویت می نمائیم. این مساله از رشد شخص جلوگیری می کند بنابراین آنها در نهایت اعتقاد پیدا میکنند و می پذیرند که به راستی همجنسگرا هستند. شما به شخصی به وسیله گفتار و یا کردار می گوئید که آنها از شما پائینتر هستند و در نهایت آنها به این مساله اعتقاد پیدا می کنند. آنها حس می کنند که نمی توانند از این اتیکت جدا شوند بنابراین آنها به شکل ناخودآگاه  تسلیم این مساله می شوند و رفتارهایی را که مربوط به این لقب (اتیکت) می باشند را می پذیرند.

همجنسگرایی یک مفهوم پیچیده ای است که بعضی از ملتها بیشتر از دیگر ملتها با آن درگیر هستند. وقتیکه فردی جوان است و با احساسات و افکارش هنوز آشنایی دقیق پیدا نکرده است بیشتر در معرض آسیب است. مهمترین مساله در زندگی شان این است که آنها یک زندگی متعادل خانوادگی دارند جایی که آنها با احساساتشان تنها نیستند بلکه آنها می توانند کسی را پیدا کنند و افکارشان را با او در میان بگذارند. این به خاطر این است که آنها در مرحله ای هستند که در آن کشف می کنند آنها واقعاً  چه کسی هستند. مرحله شناخت نفس برای بعضی طولانی تر از دیگران است.

بدون هیچگونه اطلاعی این مشکل است که در موردی که شما درباره آن صحبت می کنید نظری داد ، اما یکی از فاکتورهای معمول که منجر به گرایشات همجنسخواهانه می شود این است که فرد از سن خیلی پائین با سکس آشنا شود. این میتواند تصادفی اتفاق بیفتد ، با بی توجهی مثلا از تلویزیون ماهوراه ای و یا باالجبار همانطور که در سوء استفاده جنسی این اتفاق می افتد. وقتیکه کسی حس می کند در احساساتش بدون هیچ راه فراری گیر افتاده است ، جایگزین این است که فرد به خودش بازگردد. دلیل دیگر این می تواند به خاطر این باشد که فرد در محیطی رشد می یابد که در آن نقشهای جنسیتی مغشوش شده است که همانند یک معمای دشوار در حال رشد در کشورهای غربی است. حس زنانگی و مردانگی در شخص نامشخص به نظر می رسد که بر قطبیتهای روابط ذهن و بدن تاثیر می گذارد.

اگر شخصی که شما به آن اشاره می کنید جوان است ، این خیلی مهم است که با او همانند هر فرد دیگری رفتار شود. سعی در اینکه این مساله را یک گناه بدانیم یا بیماری خیلی مشکل است. زیرا وقتیکه به شکل کلی نگاه می کنیم یک بیماری در نتیجه یک گناه است. یک مثال ساده غذا می باشد. اگر ما غذای بدی بخوریم و یا رژیم غذایی بدی داشته باشیم مریض خواهیم شد ، این همینطور یک گناه است چرا که فرد بر خلاف احتیاجات بدنش حرکت کرده است که نیاز به یک رژیم غذایی متعادل سالم دارد برای اینکه به شکل صحیحی کار کند. حال هنگامیکه به مساله همجنسگرایی بر می گردیم ، به این علت که ما قادر نیستیم بفهمیم که چه چیزی از نظر احساسی و یا روانشناسی در درون ما اتفاق می افتد ، انرژیهای زن مرد که در همه ما وجود دارند مورد کم توجهی قرار می گیرند. بنابراین ما تسلیم هر جهت گیری که این احساسات داشته باشند می شویم. برای اینکه به کسی کمک کنیم تا راهش را در زندگی پیدا کند این مهم است که برای آنها حمایت و راهنمایی لازم را فراهم کنیم. در اینصورت آنها احساس نخواهند کرد که از مسیر اصلی جدا شده و به سمت آنچکه آنها حس میکنند به آن گرایش دارند نخواهند رفت (برای مثال دیگر همجنسگرایان). از روی تجربه من دریافته ام که هر چه شما بتوانید با فرد عادی تر برخورد کنید با احتمال بیشتری آنها خواهند توانست تعادل را در زندگی خود پیدا کرده و مسیر خود را در زندگی پیدا کنند. این همچنین شامل همجنسگرایان نیز می شود. وقتیکه ما با آنها به شکل منفی برخورد می کنیم ، ما حس "احساس بدی داشتن" را در آنها تقویت می کنیم، بنابراین آنها به جایی خواهند رفت که احساس بدی نداشته باشند. این همانند وقتی است که یک مرد و یک زن همدیگر را در تحت شرایطی ملاقات میکنند که در یک لحظه آنجا ممکن است انرژیهای آنها با یک سیگنال صمیمی با هم برخورد داشته باشند ، اما اگر این لحظه مورد بی توجهی قرار گیرد آنها بر این حالت بینشان فایق می آیند. این زیبایی اتیکت جنسیت در اسلام است. این ما را در برابر لحظاتی از تاثرهای احتمالی حفاظت می کند.

وقتیکه یک همجنسگرا خیلی در ابراز کردن خودش پافشاری می کند ، این در حقیقت یک جبران اضافی برای یک شخصیت گمشده در زندگی اش است (شخصیت پدر- نماد). این مساله در مورد همجنسگرایی که حالت زن صفت دارد نیز مصداق پیدا می کند. گمشده در اینجا به منظور یک نقش فیزیکی نمیباشد چرا که پدر و یا مادر ممکن است که هنوز موجود و زنده باشند اما آنها مغشوش بوده و در پرورش فرزندشان توجهی ندارند. در مورد همجنسگرایان مونث ، مادر گمشده در زندگیشان برای مثال میتواند بوسیله درونی سازی نیازی که آنها از نظر روانشناسی به گونه ای از آن محروم بودند ، جبران شود. این برای والدین خیلی مهم است که تشخیص دهند هر بچه ای نیازهای روانشناسی و احساسی متفاوتی دارد و در بعضی موارد این نیازها در بعضی از بچه ها از دیگر بچه ها خیلی بیشتر است.

اگر فردی که شما به آن اشاره می کنید یکی از خویشاوندان شماست با این مشکل کمی آسانتر می توانید برخورد کنید به شکلی که شما بیشتر قادر هستید تا با اون به عنوان یک دوست ارتباط برقرار کنید. اگر او حالتهای زنانه از خودش نشان می دهد ، در اینصورت او یکجوری کمبود اراده خودش را ابراز میکنه. او دوست داره که در آغوش گرفته بشه و مورد توجه باشه. با اینحال که زندگی از او می خواهد که نقش خود را در زندگی بپذیرد ولی اون مایل به انجام این کار نیست. بنابراین قدرت اراده او باید از بعضی جهات رشد پیدا کنه. اگر شما در موقعیت مناسبی هستید او را تشویق کنید تا مسئولیتهای ساده معینی را در خانه برای خود بعهده بگیرد برای مثال او را تشویق کنید که مسئولیت آینده خود را به شکل تدریجی بپذیرد. با در نظر گرفتن انرژیهای فیزیکی و احساسی اش ، آنها احتیاج دارند که شناخته بشوند به گونه ای که قابل احترام هستند. هاتا یوگا یک راه ساده برای رشد شخصی در این فرایند است زیرا تمریناتی را شامل میشود که بر روی شناخت نفس که شناخت قدرت اراده را نیز در بر می گیرد تمرکز می کند. این یک فرایند تدریجی خواهد بود که به او کمک شود خودش را به شکل شفافتری ببیند. یک نوع دیگر از تمرین برای تقویت قدرت اراده روزه گرفتن است. این خیلی مفید خواهد بود اگر او بتواند تشویق شود که برای دوره های کوتاه مدت مثلا یکبار در ماه روزه بگیرد که این قدرت اراده بالاتری میخواهد به این منظور که بیشترین استفاده از آن بعمل می آید. همراه اینها هر گونه فعالیت فیزیکی تمرینی برای ابراز اراده او ایجاد می کند.

اگر شخصی که شما به او اشاره می کنید بیش از حد حالت مردانه دارد ، بنابراین فعالیتهایی که خلاقیت بیشتری را می طلبند (مثل یوگا و هنرها که شامل هنرهای رزمی نیز میشود) میتواند در این فرایند به او کمک کند. از آنجایی که شما از لغت همجنسگرا استفاده می کنید ما فرض را بر این می گذاریم که فرد یک مذکر است بنابراین به او کمک کنید که کشف کند آنچه را که او دوست دارد و آنچه را که او دوست ندارد و سپس دلایل آن را با پرسیدن "چرا" مورد بررسی قرار دهید. او نباید مجبور بشود که یک "مرد" باشد خصوصا در جامعه ای متفاوت از جامعه شما که برای خودش تصمیم می گیرد مردانگی چیست. در غیر اینصورت هر تلاش عجولانه ای میتواند نتیجه معکوس ایجاد کند. همانند همه رشد های انسانی ، این فرایند باید به شکل تدریجی باشد.

منبع:

http://straightway.sinfree.net/understanding/irfan_label.htm

دانلود کتاب

 صفحه اصلی سایت

    عناوین توصیه شده :  

رشد مردانگی

به دنیای مردان دوباره وارد شوید!

 

درمان جبرانی همجنسگرایی مردانه  

ژوزف نیکولوسی

 

 

 

نهضت حقوق گی و طرفداری افراطی از گی

علتهای ریشه ای ، پیامدهای همجنسگرایی

راه حل ما: یک سفر چهار وجهی

چگونه بر رفتار همجنسگرایی غلبه کنید