کمک به افرادی که گرایش ناخواسته به همجنس خود دارند.

|صفحه اصلی سایت|   شناخت   |   بهبودی   |   حکایات    |موضوعات مهم|   مقالات   |   کتاب   منابع   | پشتیبانیدرباره ما

برخی ادراکات اشتباه در مورد گرایش به همجنس

نویسنده: فلوید گادفری             [زمینه مقاله: روانشناسی]

 

مقالات

گرایش به همجنس

برداشتن لقب همجنسگرایی

غلبه کردن مردان بر هرزه نگاریهای همجنسگرایی

اوشو - همجنسگرایی خنثی ، دگرجنسگرایی خیلی مفید

برخی ادراکات اشتباه در مورد گرایش به همجنس

 التیام بخشیدن به زخمهای پدری

گرسنگی پدرانه

آن دسته از افرادی که با گرایش به همجنس چالش دارند اغلب از بسیاری از تجربیات خود درک اشتباه دارند به شکلی که آن را نابهنجار تصور کرده و یا اینکه تصور می‌کنند "گی" هستند. گاهی اوقات ما با این فکر بزرگ می‌شویم که متفاوت از دیگران هستیم ، در حالیکه دیگران احساسات مشابه ما را داشته‌اند. این مایه تاسف است که ما در مورد تجربیات معمول برداشت اشتباه داریم.

  در قسمت زیر نمونه‌های معمولی از اداراکات اشتباه در مورد "گرایش به همجنس" آمده است.

 

درک اشتباه: "من همیشه دوست داشتم که با پسرها باشم نه با دخترها ... من باید گی باشم."

واقعیت: پسرها دوست دارند که با پسرهای دیگر همراهی داشته باشند. پسرها دوست دارند که با پسرها باشند. گاهی اوقات آنها حتی از اینکه دختران در جمع آنها وارد شوند عصبانی و پریشان می‌شوند. برای مثال یک گروه از پسران یک کلوب مخصوص ایجاد می‌کنند و عصبانی می‌شوند وقتیکه دختران سعی می‌کنند یک بخشی از این گروه باشند. آنها تمایل دارند که کلوب فقط برای پسران باشد. گاهی اوقات آنها علائمی را بر درب نصب می‌کنند: هیچ دختری اجازه ورود ندارد! گاهی وقتیکه یکی از این جمع دوستان بقیه را به خاطر یک دوست دختر یا نامزد ترک می‌کند ، دیگران از دست او عصبانی می‌شوند. وقتیکه شما به یک مجلس رخس می‌روید آیا پسرها تمایل ندارند که همگی در مقابل یک دیوار بایستند در حالیکه دختران در مقابل دیوار دیگر؟

 

درک اشتباه: "من همیشه نسبت به بدنهای دیگر پسران کنجکاو بوده‌ام ... من باید گی باشم"

واقعیت: در سنین ابتدایی بچه‌ها در مورد بدنهایشان کنجاو شده و سعی می‌کنند که آن را با دیگران مقایسه کنند. بعدا در مرحله‌ای از بلوغ بیشتر پسران یک کنجکاوی مجدد در این زمینه پیدا می‌کنند. این تغییرات جدید و تحریک کننده هستند. نوجوانان همچنین در تعجب هستند که چطور این تغییراتی که آنها در حال تجربه آن هستند را با همسالان خود می‌توانند مقایسه کنند. رشد عضلانی و تغییرات آشکار دیگر ظاهر شده و یک تصویر مردانه بزرگتر رشد پیدا می‌کند. گاهی اوقات در زیر دوش پسران به شکل پنهانی یک نگاه به دیگری انداخته تا بدن خود را با آنها مقایسه کنند. به زودی آنها درمی‌یابند که یک تفاوت گسترده‌ای بین انواع مختلف بدنها وجود دارد.

 

درک اشتباه: "من به سمت مردان/پسرانی که جذاب هستند کشیده می‌شوم ... من باید گی باشم."

واقعیت: هر کسی به سمت افرادی که جذابیت ظاهری و یا شخصیتی دارند کشیده می‌شود. مردان و پسران دیگر دوست دارند با آنهایی باشند که خوش چهره ، موفق و معروف هستند. ما همیشه دوست داریم با آنچه تحسین می‌کنیم ارتباط برقرار کنیم. ما به دنبال الگوهای رفتاری و کیفیاتی هستیم که می‌خواهیم شبیه به آنها باشیم. این مساله به معنی "گی" بودن نمی‌باشد بلکه یک تمایل طبیعی است. گاهی اوقات افرادی که با گرایش به همجنس چالش دارند به شکل خاصی احساس تهی بودن دارند به خاطر اینکه آنها در بعضی موارد خاص احساس بی‌کفایتی می‌کنند.

 

درک اشتباه: " وقتیکه من مورد تجاوز قرار گرفتم من دانستم که من گی هستم به خاطر اینکه من احساس خوبی داشتم."

واقعیت: بیشتر اوقات آزار جنسی یا سوء استفاده به وسیله شخصی ایجاد می‌شود که ما به او توجه کرده و یا اینکه او را به عنوان یک الگو می‌پنداریم. ما به آنها اعتماد داریم و دوست داریم که به آنها نزدیک باشیم. وقتیکه آنها از آسیب‌پذیری ما سوء استفاده می‌کنند این می‌تواند برای ما ایجاد سرگشتگی کند. ما واقعا می‌خواهیم که به این فرد نزدیک باشیم. اندام تناسلی ما به راحتی می‌تواند تحریک شود. این قسمت از بدن ما به شکلی حساس و غلغلکی آفریده شده است. والدین عموما به بچه‌های خود یاد می‌دهند تا اینکه اندام خصوصی یکدیگر را لمس نکرده و یا غلغلک ندهند. این می‌تواند یک گرایش طبیعی برای بچه‌ها باشد. چه زن و چه مرد اگر این لمس نامناسب را انجام داده باشد ، این عمل یک حس لذت‌بخش را به وجود می‌آورد. این احساسات به این معنی نمی‌باشند که شما "گی" هستید ، این بدین معنی است که اعضای بدن شما به درستی کار می‌کنند.

 

درک اشتباه: " من از نظر جنسی با پسرهای دیگر برانگیخته می‌شوم ... من باید گی باشم."

واقعیت: پسرها می‌توانند نعوظ خود به خودی داشته باشند که می‌تواند لذت بخش باشد وقتیکه اندام‌های خصوصی آنها با لباس ، حوله و چیزهای دیگر مالش پیدا می‌کند. بلوغ یک زمان حساس برای نعوظ سریع می‌باشد. فقط عریان شدن می‌تواند یک هیجانی را برانگیخته و باعث نعوظ سریع شود. یک فرد بالغ این شوخی را میکرد که " ... وقتیکه باد می‌وزد و شورت مرا بالا می‌برد به من یک نعوظ می‌دهد ..." یک موسسه تفریحی و گردشی برای پسران چنین رویه‌ رسمی را در پیش گرفته است که پسران نباید هیچ وقت در طول برنامه به شکلی که به شنا می‌روند عریان باشند. چرا؟ به خاطر اینکه سرپرستانی بوده‌اند که از پسرهای جوان سوء استفاده کرده‌اند. ولیکن بیشتر پسران این تجربه را مهیج می‌یابند و سرگشته می‌شوند از اینکه این تجربه را با شخص دیگری نیز داشته باشند. یک دوش عمومی نیز می‌تواند به همان نسبت ایجاد سرگشتگی کند. این موردی ندارد ... شما تنها نیستید.

 

درک اشتباه: " یک شخص یا همجنسگرا یا دگرجنسگرا و یا دوجنسگرا می‌باشد."

واقعیت: "جنسیت یک صفت است و اسم نمی‌باشد. جنسیت ، شخصیت یک شخص را توصیف نمی‌کند ، بلکه توصیف می‌کند که یک فرد چگونه احساس می‌کند. یک فرد به شکل یکی از آنها زاییده نمی‌شود. در طول دوران بلوغ ، یک فرد جوان هنگامیکه جنسیت در او در حال شکل‌گیری است می‌تواند یک ترکیبی از این احساسات را داشته باشد. گرایش جنسی بیشتر شبیه به یک پاندولی است که بسته به تجربیات زندگی فرد و شرایط روانشناسی حال حاضر او نوسان پیدا می‌کند. موردهای مستند در مورد زنانی وجود دارد که آسیب‌های روانی شدیدی دیده‌اند (برای مثال تجاوز جنسی) و در این میان چندین بار تغییرات در گرایشات خود احساس کرده‌اند.


 

درک اشتباه: " من از ورزش بیزارم و عاشق موزیک ، هنر ، رخس و ... هستم. همه مردان عاشق ورزش هستند."

واقعیت: خیلی از مردان در ورزش شرکت نمی‌کنند به خاطر اینکه آنها فعالیتهای دیگر را ترجیح می‌دهند. موزیک و هنر مطلوب افرادی است که خلاقیت بیشتری دارند. ولیکن حتی در ورزش مردان تمایل دارند که به سمت چیزهای خاصی که آنها ترجیح می‌دهند ، کشیده شوند. برای مثال مردان درشت اندام تمایل دارند بیشتر فوتبال (امریکایی) بازی کنند تا اینکه شنا کنند. آنها ممکن است درباره توانایی‌شان در شنا کردن احساس نابسندگی داشته باشند. ساختار فیزیکی هر شخصی منحصر به فرد است.

 
درک اشتباه: "من گی هستم به خاطر اینکه جذب دختران نمی‌شوم."

واقعیت: تعداد کمی از پسران قبل از بلوغ جذب دختران می‌شوند. در حالیکه آنها هنوز طبیعت دگرجنسگرایی دارند. هنگامیکه آنها بزرگتر می‌شوند ، آنها تجربه یک بوسه و یا نگه داشتن دست یک دختر را خواهند داشت. آنها در مورد ویژگیهایی جذاب دختران با دیگر پسران صحبت می‌کنند. بعدها این صحبتها یک کنجکاوی را به وجود می‌آورد که باعث شکوفا شدن احساسات جنسی می‌شود.

 

درک اشتباه : "من در مورد دختران کنجکاو هستم اما 100% اوقات جذب آنها نمی‌شوم ... من باید گی باشم."

واقعیت: بیشتر مردان 100% اوقات در مورد مسائل جنسی فکر نمی‌کنند. البته آنهایی که در مورد جنسیتشان حالت وسواسی دارند در این دسته‌بندی قرار نمی‌گیرند. شما نمی‌خواهید که یک معتاد کامل نسبت به زنان باشید. احساسات نسبت به جنس مخالف بیشتر آرام هستند نسبت به احساسات نسبت به همجنس که حالت وسواسی دارند. انتظار نداشته باشید که یک تغییر در گرایشات جنسی به این معنی می‌باشد که شما به شکل پیوسته و مداوم درباره دختران خیال‌پردازی خواهید کرد. شما نمی‌خواهید در طول روز همیشه  با حالت نعوظ راه بروید.

منبع: http://www.jonahweb.org/article.php?secId=264

دانلود کتاب

 صفحه اصلی سایت

    عناوین توصیه شده :  

رشد مردانگی

به دنیای مردان دوباره وارد شوید!

 

درمان جبرانی همجنسگرایی مردانه  

ژوزف نیکولوسی

 

 

 

نهضت حقوق گی و طرفداری افراطی از گی

علتهای ریشه ای ، پیامدهای همجنسگرایی

راه حل ما: یک سفر چهار وجهی

چگونه بر رفتار همجنسگرایی غلبه کنید