کمک به افرادی که گرایش ناخواسته به همجنس خود دارند.

|صفحه اصلی سایت|   شناخت   |   بهبودی   |   حکایات    |موضوعات مهم|   مقالات   |   کتاب   منابع   | پشتیبانیدرباره ما

گروههای پشتیبان

گروههای پشتیبان میتواند به ارائه درک و پذیرش از جانب دیگران به شما کمک کرده و شما را تشویق کنند تا این فرایند طولانی مدت را ادامه بدهید.

موضوعات مهم درباره گرایش به همجنس

- طرح عملی

- درمان

- انتخاب ، آزادی و مسئولیت پذیری
- مطالعه شخصی
- گروه های پشتیبان
- برنامه های ورزشی
- رفتار
- ادراک خویشتن
- هویت جنسی
- احساسات
- روابط
- معنویت
- مصیبت

بیشتر افرادی که انتخاب میکنند تا گرایش به همجنس خود را تغییر بدهند ، گروههای پشتیبان را خیلی مفید می یابند. یک گروه پشتیبان یک مکان امن و محرمانه است جایی که شما عضو شده برای اینکه بدانید شما تنها فرد با گرایشات به همجنس نیستید. هیچ کس از شما نخواهد پرسید " مشکل شما چیست ؟" اینجا مکانی است که شما از طرف دیگر افرادی که با مشکلات مشابه مشکل شما روبرو هستند تشویق میشوید و این به شما کمک میکند تا اینکه احساس تنها بودن ، متفاوت بودن و منزوی بودن را نداشته باشید. این قسمت درباره هدف گروههای پشتیبان بحث میکند و به شما میگوید که چه چیزهایی را در انتخاب یک گروه پشتیبان در نظر بگیرید. سپس این موضوع مورد بحث قرار میگیرد که چطور در یک گروه پشتیبان بحث کنیم و لازمه معنویت و امنیت در این گروهها به چه شکل میباشد. در نهایت به این بحث پرداخته میشود که چطور گروههای پشتیبان تخصصی از قبیل برنامه های ورزشی میتواند مفید واقع شوند.

جو دالاس مینویسد که عملکرد یک گروه پشتیبان این است که " یک محیط امن و معنوی را فراهم سازد تا اینکه افراد بتوانند به شکل باز درباره مشکلات‌شان با گرایش به همجنس بحث کنند ، اینکه از تجربیات افرادی که چالشهای مشابه ای را داشته‌اند یاد بگیرند ، و نسبت به یک گروه مسیحی که واقعاً نگران هستند جوابگو باشند و بدانند که آنها دوستانی دارند که به شکل مرتب برای آنها دعا میکنند ، در دسترس آنها هستند و آنها را تشویق میکنند.

یک گروه پشتیبان برای کمک کردن به دیگران است. در ابتدا شما شرکت میکنید برای اینکه به خودتان کمک کنید  اما به زودی شما در می یابید که شما کمکی را که نیاز داشتید پیدا کرده و بنابراین شما دست خود را برای کمک به سمت دیگران دراز میکنید. وقتیکه شما بیشتر به نیازهای آنها تا نیازهای خودتان توجه میکنید شما احساس میکنید که خودتان در این فرایند بهبودی یافته‌اید.

گروههای پشتیبانی بر گفتگو تاکید میکند تا بدین وسیله شما بتوانید یاد بگیرید چطور به راحتی و شفاف با مسائلی که ریشه گرایشات و احساسات به همجنس هستند روبرو شوید. همینکه شما به یکدیگر گوش میدهید شاید برای اولین بار شما به خودتان گوش دهید. تازه وارد نوعی نشسته و گوش میدهد و هنوز نیمی از جلسه نگذشته که متوجه میشود او بالاخره آدمهایی را پیدا کرده است که فکر میکنند و احساس میکنند همانگونه که او فکر میکند و احساس میکند. وقتیکه او متوجه شود که او ایمن است و میتواند به گروه اعتماد کند ، او شروع به درد و دل میکند و فرایند التیام شرم شروع میشود. او در می یابد حتی هنگامیکه دیگران او را می‌شناسند ، آنها هنوز او را می پذیرند. وقتیکه ترس طرد شدن از بین میرود ، او متوجه میشود که او میتواند با افراد دیگر خارج از گروه و در نهایت با مردان خارج از گروه ارتباط برقرار کند. گروههای پشتیبان بدین گونه میتوانند به شما کمک کنند:

         یک محیط امن جائیکه شما بتوانید با مشکلات تان روبرو شوید.

         بازخورد ، دانش و عقیده کاربردی از جانب دیگرانی که چیزهایی را که شما تجربه میکنید ، تجربه کرده‌اند.

         یک مکانی برای اینکه شروع کنید روابط سالم با افراد همجنس خود برقرار سازید.

         تجربه های بین فردی در تصدیق ، عشق ورزیدن و دوستی.

         راهنمایی ، بصیرت ، اهداف و دلگرمی درباره ادامه دادن وقتیکه راه دشوار است.

         جوابگو بودن در مورد اعمال تان.

         تجربیات مثبت برای خنثی کردن تاثیر همسالان منفی .

         کاهش حس انزوای خودتان.

         درک ، همدلی و پذیرش از جانب دیگران.

         تشویق برای ادامه این فرایند طولانی مدت.

یک گروه پشتیبان به تنهایی کافی نمیباشد.

یک گروه پشتیبان همه مشکلات شما را حل نمیکند. هیچ راه حل جادویی برای درمان گرایش به همجنس شما وجود ندارد. شرکت در یک گروه پشتیبان یکی از بسیار چیزهایی است که شما ممکن است نیاز داشته باشید تا انجام بدهید. بعضی مردان به اشتباه با شرکت در یک گروه پشتیبان احساس امنیت کرده و وقتیکه گروه همه مشکلات آنها را حل نمیکند آنها ممکن است احساس نومیدی کرده و امید خود را از دست بدهند که اصلا تغییر امکان پذیر است.

یک گروه پشتیبان در حد تعادل میتواند برای پشتیبانی و درک با ارزش باشد اما اگر بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد میتواند هویت قدیمی شما را بسط داده و آن را طولانی گرداند. گروه پشتیبان هرگز نباید جای کلیسا ، گروه دوستان ، و یک زندگی اجتماعی عادی برای شما را پر کند. این فقط یک مکمل کوتاه مدت است.

هر چند که روابط شما با دیگران در یک گروه خیلی راضی کننده باشد ، اما آنها همه آنچه شما احتیاج دارید نمی‌باشد. گروه پشتیبان میتواند ناسالم باشد اگر اعضای آن فقط با اعضای دیگر گروه ارتباط برقرار کنند. به عبارتی دیگر این میتواند به یک تشکل گی بدون رفتار جنسی تبدیل شود. اگر شما جلسه به جلسه گروه را تعقیب میکنید به این علت که گروه تنها تعامل اجتماعی شماست ، در این حالت شما احتیاج دارید تا به شکل فعال روابطی را با افراد دیگر در محل کارتان ، در همسایگی تان و در گروه‌های دیگر برقرار سازید. این وقتی است که شما عشق و پذیرش افراد همجنس خود را تجربه میکنید که گرایشات به همجنس را ندارند و شما واقعاً متوجه ارزش واقعی خودتان میشوید. آن دوستیها خیلی ارزنده و شفا بخش خواهند بود.

علاوه بر گروه پشتیبان ، خیلی مردان نیاز به درمان گروهی و انفرادی دارند. بعضی اوقات گروههای پشتیبان میتواند بیشتر ضرر برساند به جای اینکه خوب باشد اگر فرد در کنار گروه پشتیبان از درمانگر به شکل انفرادی استفاده نکند تا اینکه به او کمک کند تا چیزهایی که تجربه میکند و احساس میکند را به درستی تجزیه و تحلیل کند بدین منظور که بتواند به رشد او منجر شود. اگر شما اعتیاد (جنسی) پیدا کرده‌اید ، شما ممکن است که همچنین به کمک یک گروه معنوی دوازده قدم مثل همجنسگرایان گمنام یا معتادین جنسی گمنام احتیاج داشته باشید.

انتخاب یک گروه پشتیبان

گروههای مفید در انواع متفاوت وجود دارد که در جستجوی تقویت کردن کسانی هستند که با کنار گذاشتن استفاده از مواد مخدر یا دیگر مسائل چالش دارند. ولیکن ، همچنین گروههای دیگری وجود دارد که مخالف این گروهها عمل میکنند بدین صورت که رفتار خلاف اخلاقی را توجیه کرده فرد را وادار میکنند تا اینکه زنجیره اعتیادش محکمتر شود. بعضی سازمانها وجود دارند که پشتیبان بوده و محبت میورزند اما در جستجوی این نمی‌باشند که فرد راهی را برای غلبه بر رفتار همجنسگرایی بیابد. این سازمانها بیشتر مضر هستند تا اینکه مفید باشند ، آنها به فرد کمک میکنند تا اینکه رفتارش را توجیه کند. با دقت هر سازمانی را قبل از پیوستن به آن زیر نظر بگیرید تا اینکه مطمئن شوید سازمان مورد نظر در راه صحیح شما را تقویت میکند.

قبل از اینکه شما یک گروه پشتیبان انتخاب کنید یک نسخه مکتوب از سازمان درباره هدف سازمان را گرفته و مورد مطالعه قرار دهید. (اگر آنها این را به شکل مکتوب ندارند بنابراین به احتمال زیاد آنها هدفشان را برای اینکه یک سازمان سالم باشند، به اندازه کافی به خوبی تعریف نکرده‌اند.) آیا گروه بر اساس بیانیه های کتبی کار میکند؟ آیا اعتقادات و ارزشهای گروه با شما جور در می‌آید. آیا گروه برای افراد احترام قائل میشود و ارزشهای شخصی را رشد میدهد؟ آیا گروه رویه های کتبی برای حمایت از شرکت‌کنندگان در آسیب‌پذیریهای آنها دارد و یک محیط امن را فراهم میکند؟ آیا گروه پرهیز از رفتار جنسی به غیر از ازدواج را توصیه میکند؟ این نوع از پرهیز میتواند در لابلای تقسیم تجربیات ، نقاط قوت و امید در ملاقاتهای گروهی دیده شود. گروه یک زمینه خطرناک دارد اگر در جستجو برای توجیه رفتارهای همجنسگرایی میباشد.

(توجه : از آنجا که در داخل کشور ما امکان استفاده از چنین گروههای مقدور نمیباشد شما میتوانید از گروههای پشتیبان اینترنتی استفاده کنید. برای ملحق شدن به یک گروه پشتیبان اینترنتی صفحه پشتیبانی را ببینید.)

پیوستن به یک گروه پشتیبان

اولین قدم در پیوستن به یک گروه پشتیبان این است که با رهبر گروه تماس تلفنی برقرار کنید. اصولا او میخواهد با شما قبل از شرکت در یک ملاقات گروهی صحبت کند تا اینکه از صداقت و آمادگی شما را برای همراه شدن با گروه مطمئن شود. او برای شما درباره قالب و قوانین راز داری که در موفقیت گروه حیاتی هستند توضیح میدهد. وقتیکه شما برای اولین بار در یک گروه پشتیبان شرکت میکنید شما به احتمال زیاد از مراحل زیر عبور میکنید:

ترس و پیشدستی. شما ممکن است یک مقدار ترس و نگرانی داشته باشید هنگامیکه در اولین جلسه گروهی خود شرکت میکنید. آیا مردان دیگر مرا خواهند پذیرفت؟ آیا من قادر خواهم بود که با آنها درد و دل کنم؟ آیا من به کسی در آنجا جذب خواهم شد؟ ترسهای برحقی در این موقعیت وجود دارند که تقریبا برای هر کسی معمول میباشد.

حس رهایی . هر چند که ملاقات اول شما میتواند رعب انگیز باشد ، اما بزودی شما متوجه میشوید که این راحت است که دوستان جدید پیدا کنید زیرا افراد برای حمایت از یکدیگر آنجا جمع شده‌اند. بیشتر افراد یک حس عظیمی از رهایی را گزارش داده‌اند بعد از اینکه آنها گروهی را پیدا کردند که با گرایشات مشابه آنها چالش داشته و ارزشها و اعتقادات گروه با ارزشها و اعتقادهای آنها جور در میآمده.

کنجکاوی و اشتراک. مرحله بعدی این است که همه اطلاعات جدیدی را که در دسترس است بیاموزید. شما از وجود خیلی کتابها اطلاع پیدا میکنید که مفاهیم خوبی درمورد علل مشکل شما داشته و راه‌حل‌هایی بالقوه برای حل آنها دارند. شما همینطور این شانس را دارید که با دیگر اعضای گروه تبادل عقیده و نظر داشته باشید و بشنوید که چه چیزی به آنها کمک کرده است تا اینکه موفق بشوند.

آزمودن مرزی. هنگامیکه شما بواسطه تجربه خودتان در گروه از نظر احساسی پخته میشوید شما خودتان مرزها را آزموده تا اینکه معین کنید چه برای شما مناسب است.

سرخوردگی. بعد از اینکه هیجان ابتدایی فرو مینشیند ، شما ممکن است سرخورده بشوید هنگامیکه شما متوجه میشوید که گروه پشتیبان به خودی خود مشکل شما را حل نخواهد کرد و شما بسیار کارهای سخت پیش رو دارید که باید آنها را انجام دهید. این مرحله ای است که بعضی افراد از گروه بیرون می آیند در جستجوی اینکه یک راه ساده‌تری پیدا کنند.

کار سخت. این مرحله ای است که شما پابرجا شده و همه کارهای مورد نیاز را انجام میدهید.

خاتمه. بعضی افراد این اشتباه را میکنند که یک گروه پشتیبان را قبل از اینکه آماده باشند ترک میکنند و یا اینکه بیشتر از مدت زمانی که سالم میباشد در گروه می‌‌مانند. شما ممکن است که به کمک درمانگر خود احتیاج داشته باشید برای اینکه معین کنید زمان صحیح برای شما کی میباشد. اگر شما قادر هستید تا اینکه مسائل خودتان را به شکل عینی ببینید ، شما خواهید دانست که زمان بیرون آمدن شما از گروه کی میباشد. آگاه باشید که بعضی اوقات اعضای گروه می‌ترسند وقتیکه شخص دیگری در حال ترخیص است و آنها ممکن است که او را برای نیاز خودشان و نه فقط به خاطر او در گروه نگه دارند. اگر شما میدانید که این زمان مناسب برای شماست تا اینکه از گروه بروید ، پس اینکار را انجام دهید.

قالبهای باز و بسته گروه

یک گروه باز جایی است که شما میتوانید در جلسات گروه هر وقت که شما دوست داشته باشید شرکت کنید ، مادامیکه شما موافق باشید که قوانین گروه را رعایت کنید. یک گروه بسته گروهی است که همه شرکت‌کنندگانش شناخته شده و هر کدام متعهد میشوند تا اینکه در همه جلسات شرکت کنند. گروههای بسته پایدارتر هستند به این خاطر که افراد همیشه در حال ورود و خروج از گروه نمی‌باشند. به خاطر این پیوستگی ، شرکت کنندگان بیشتر به یکدیگر متعهد و پاسخگو بوده و آنها میتوانند پیشرفت بیشتری داشته باشند.

چگونه از یکدیگر در یک گروه حمایت کنیم.

کتاب مقدس شدیدا به ما توصیه میکند تا بارهای دیگری را تحمل کنیم. ما همچنین خواندیم که " دو نفر بهتر از یک نفر هستند به خاطر اینکه آنها پاداش خوبی در مقابل کارشان دریافت میکنند. برای اینکه اگر آنها بیفتند ، یکی دیگری را بلند میکند اما وای بر کسی که تنهاست ، وقتیکه او می افتد او شخص دیگری را ندارد که به او کمک کند. "

مردان در گروه پشتیبان من قادر بودند به من مقدار زیادی پشتیبانی و کمک بدهند. آنها احساسات مرا می فهمیدند و راه حل‌هایی برای مشکلات من پیدا می‌کردند. آنها واقعاً درباره من نگران بودند و من واقعاً درباره آنها نگران بودم. من خیلی اوقات بر آنها تکیه می‌کردم. اگر من عشق و حمایت را که از دوستانم دریافت نمیکردم من هرگز موفق نمی‌شدم ، دوستانی که همیشه حاضر بودند وقتیکه من به آنها احتیاج داشتم.

پیشنهادات زیرین میتواند کمکی برای شما باشد تا اینکه روابط موثری در گروه خود داشته باشید.

یک پشتیبان پایدار برای دیگران در گروه خود باشید. شرکت کردن در جلسات گروهی مساله‌ای حائز اهمیت است. پایداری هم برای خود شما خیلی مهم است و هم برای دیگر شرکت کنندگان.

با خودتان صادق باشید. طبیعت بحث انگیز گرایش به همجنس افراد را تشویق میکند تا اینکه مسائل را پنهان کرده و به آنها شدت ببخشد. خیلی از ما احساس کرده‌ایم که ما تنها افرادی هستیم که چنین احساساتی داریم. پذیرش یک مشکل توسط خودتان اولین قدم برای بهبودی است. دومین قدم این است که تصمیم بگیرید که شما قصد انجام چه کاری در این زمینه دارید. هدف شما از پیوستن به یک گروه پشتیبان چیست؟ آیا شما واقعاً میخواهید بر این افکار و رفتارها غلبه کنید یا شما فقط به دنبال توجیه کردن هستید؟

با دیگر افراد گروه خود صادق باشید. اقرار کردن به مشکلات تان به دیگران در گروه میتواند به شما کمک کند تا اینکه از احساس تنهایی رها شوید. هنگامیکه شما احساسات خود را در جلسات به شکل مرتب در یک جو باز مورد کاوش قرار میدهید ،شما میتوانید کمک بیشتری بگیرید از کسانی که چالش‌های مشابه‌ای را تجربه کرده‌اند یا هنوز تجربه میکنند و شما میتوانید به یک حس پاسخگو بودن نسبت به یکدیگر دست یابید. گروه به شما یاد میدهد که چطور خود را افشاء کرده و چطور با اعضاء دیگر گروه صادق باشید. این راحت نیست که چیزهایی که عمیقا اذیت کننده و شخصی هستند را فاش سازید ، اما این اولین مرحله بهبودی است. شما پی میبرید که هیچ نیازی به دروغ گفتن به دیگران یا پنهان کردن احساسات شخصی خودتان در مورد مسائل مختلف در گروه ندارید. آنها مشکلات شما را خواهند فهمید و مشتاق خواهند بود تا اینکه راه‌حل‌های را که آنها یافته‌اند با شما تسهیم کنند. با پرسیدن تعدادی زیادی سئوال و یا فقط با گوش کردن به آنچه دیگران میگویند شما به زودی متوجه خواهید شد که این فرایند چگونه کار میکند.

با دیگر اعضای گروه روبرو شده و با آنها بحث کنید. فعالیت جنسی در خفا پیشرفت پیدا میکند و گروه میتواند مکانی باشد برای اینکه آن برای دیگران آشکار شود. اعضای گروه میتوانند با یکدیگر با مهربانی و احترام روبرو شده وقتیکه آنها دلیل تراشی و انکار فرد را مشاهده میکنند. در ابتدا ، اینجور رفتارهای صادقانه میتواند کمی مشکل باشد ، اما اگر شما در آرزویتان برای تغییر در زندگی صادق هستید شما این مساله را می‌پذیرید.

به حقوق دیگران احترام بگذارید. به حقوق دیگران احترام بگذارید حتی اگر عقیده‌ای متفاوت از عقیده شما داشته باشند. هیچ کس نباید شرکت کننده دیگری را استهزاء نموده و یا او را کوچک شمرد ،حتی اگر به صورت شوخی باشد. همچنین افراد نباید حالت قضاوت گونه و یا انتقادی نسبت به دیگران یا موقعیت آنها داشته باشند. شبیه شما ، آنها در حال چالش با شرایط سختی در زندگیشان هستند.

این را به رسمیت بشناسید که اعضای گروه در سطوح متفاوتی هستند. یک شبی در جلسه گروهی ، بیل درباره گروه و روشی که در پیش گرفته بودیم که یکدیگر را پشتیبانی نمیکردیم صحبت کرد. او بارها این احساس را کرده بود که گروه اون را مایوس کرده است. برای مثال ، وقتیکه او یکبار لغزش کرد او تقریبا یک تشویقی را از جانب ما احساس کرده بود. او احساس کرده بود که ما بهش میگیم " هورا ، بیل یک انسان است." هر چند که ما نمی‌خواستیم که اون خطا بکنه اما این پیامی بود که اون از جانب ما احساس کرده بود. بارها ، من دوست داشتم که  با افراد دیگر در یک سطح باشم. هر چقدر که این مساله عجیب به نظر میرسد بارها این مساله به وجود آمد که من دوست داشتم مثل آلن بهم ریخته باشم بنابراین من میتونستم احساس کنم که با اون کاملا جور در میام. این مهم است که تشخیص دهید هر فردی از گروه در یک سطح متفاوتی است و این صحیح است مادامیکه هر کسی تلاش کرده تا پیشرفت کند از نقطه ای که در آن قرار گرفته بوده است.

زمان برابری داشته باشید. بر زمان بحث حکمفرما نشوید ، اما به دیگران هم اجازه بدهید که خودشان نیز به خوبی اظهار نظر کنند. زمان مساوی برای همه در نظر بگیرید حتی برای افرادی که به نظر میرسند نمیخواهند صحبت کنند. شما این مسئولیت را دارید که به آنها کمک کنید احساس راحتی داشته باشند و آنها را از سکوت بیرون بیاورید.

یک روحیه مناسبی را در هر جلسه داشته باشید. هر چند که جلسات نیازی ندارد به اینکه غم انگیز باشد ، اما باید یک آهنگی از احترام برای همدیگر در فضای جلسات حکمفرما باشد که این به خاطر مشکل بودن فرایند تغییر است. هر جلسه باید با دعا شروع و خاتمه یابد برای اینکه از روح القدس کمک خواسته برای اینکه شما را در حین فرایند راهنمایی کند. مواظب مکالمات خود باشید بدین منظور که آنها به شکل مخفی از مسیر اصلی منحرف نشوند.

از مکالمات نامناسب بپرهیزید. احساسات و تجربیات خود را با دیگران سهیم شوید ، اما جزئیات تصویری از فعالیت جنسی یا اماکنی افشاء نکنید جائیکه فعالیت جنسی یا هرزه نگاری در دسترس است. نپندارید که هر کسی میداند که شما چه میدانید و بنابراین افراد را با افشاء نکردن جزئیات دانسته‌های خود از وسوسه دور کنید. بی حرمتی به مقدسات هیچ جایی در جلسات ندارد. این همچنین مهم است که مکالمه درباره دیگران را مثبت نگاه داشته و اجازه ندهید که بحث به یک میهمانی ترحم تبدیل شود جائیکه شما از ارزش و شخصیت دیگران بکاهید. اما به جای آن همدیگر را تشویق کنید تا اینکه بیرون رفته و روابط سالمی با مردان همجنس خود برقرار کنید.

کمک کنید تا دیگران احساس با ارزش بودن را پیدا کرده و آن را رشد دهند. افراد گروه میبایستی مثبت بوده و یکدیگر را بالا برده و همدیگر را با شکل صحیح تشویق کنند. به دیگران کمک کنید تا ارزشهای خودشان را به عنوان افراد ببینند. همیشه مواظب دیگران بوده و هنگامیکه بنظر رسید که آنها کمک اضافه‌ای احتیاج دارند ، هر کاری که میتوانید انجام دهید برای اینکه آنها داخل گروه شده و به آنها کمک کنید تا به عنوان یک بخشی از گروه خود را احساس کنند. علاوه بر رفتارهای محبت آمیز به آنها بگوئید که شما دوستشان دارید و به دوستی با آنها ارج میگذارید. به آنها کمک کنید تا متوجه بشوند که دوستی با آنها ارزشی بالایی برای شما دارد.

به سطوح عمیقتر مکالمه وارد شوید. این معمولا ساده است که در مورد موضوعات سطحی مثل هوا ، مدرسه ،کار ، سیاست و دیگر مسائلی که بر پایه دانش است صحبت کنید. هر چند که یک مقدار معینی از این مکالمات برای ساختن یک رابطه مورد نیاز است ، مطمئن شوید که شما به زودی از حیطه دانش به حیطه احساسات وارد میشوید. این وقتی است که شما با تغییر حیطه و صحبت درباره احساسات و عکس‌العملهای احساسی خود با مسائل مفیدترین مکالمه خود را خواهید داشت.

نسبت به یکدیگر پاسخگو باشید. افراد گروه باید با پرسیدن سئوال از یکدیگر در مورد گزارش پیشرفت هفتگی یکدیگر نسبت به همدیگر پاسخگو باشند. در طول هفته شما ممکن است بخواهید یک دوست صمیمی داشته باشید بدین منظور که وقتیکه شما وسوسه به انجام عمل نامناسبی شدید ، شما یک دوستی دارید که میتواند به شما کمک کند.

در فعالیتهای خود با دیگر شرکت کنندگان عاقل باشید. در فعالیتهایی شرکت نکنید که باعث میشوند شما آسیب‌پذیر شوید که ممکن است احساسات همجنسی شما را برانگیخته کند یا اینکه باعث هر گونه صمیمیت فیزیکی با افراد همجنس دیگر شود. از رفتار گی (اوا خواهرانه) و جک‌های نامناسب و اشارات موهن بپرهیزید. با آنها به گونه‌ای رفتار کنید که شما با مردانی که گرایشات به همجنس را تجربه نمی‌کنند برخورد میکنید. از گذراندن بیش از حد وقت با یکی از شرکت کنندگان بپرهیزید تا بدینوسیله خود را از وابستگی احساسی یا از امکان رفتار جنسی محافظت کنید. زمانی را که شما با اعضای گروه می‌گذرانید را محدود کنید.گذراندن زمان بیش از حد با آنها شما را از برقراری رابطه با دیگر مردان خارج از گروه باز میدارد در صورتیکه روابط خارج از گروه باید اولین اولویت شما در ایجاد روابط باشد.

روابط با افراد دیگر در گروه. وقتیکه شما رازهای تاریک خود را برای اعضاء گروه افشاء میکنید ، شما متوجه میشوید که آنها هنوز شما را دوست دارند و شما را می‌پذیرند. و هر چند که این عشق و پذیرش با معنی باشد صدای خصمانه‌ای در گوش شما می‌پیچد که " البته آنها شما را دوست دارند به خاطر اینکه آنها خودشان گی هستند." قدم بعدی شما این است که به دنیای بیرون قدم بگذارید و دریابید که این عشق و پذیرش در آنجا نیز به خوبی برای شما مهیا است. شخص دیگری نیاز دارد که به عمیق ترین سطح زندگی شما وارد شود. این لزوما به این معنی نمیباشد که آنها نیاز دارند که همه چیز را در مورد گرایشات شما بدانند ، اما شما نیاز دارید که در و دل کرده و به آنها اجازه ورود به حریم خصوصی خود را بدهید.

راز داری و گمنامی

خیلی افرادی که گرایشات به همجنس را دارند ترجیح داده‌اند که این را برای دیگر افراد خارج از گروه فاش نکرده زیرا میتوانند عمیقا بوسیله افشاء شدن این اطلاعات درباره خودشان آسیب ببینند. در بعضی موارد ، حتی همسران نیز ممکن است از شرکت آنها در گروه آگاه نباشند. قوانین راز داری ، حریم خصوصی افراد را در گروه مطمئن میگرداند . این همانند یک قفل حفاظتی با اهمیت خاص برای کسانی است که از شرکت در یک سازمان درنگ میکنند به این علت که آنها باور دارند گرایشات به همجنس آنها میتواند برای دیگران فاش شود.

علاوه بر حفاظت کردن از هویت افراد شرکت کننده ، این حیاتی است که آنچه در جلسات گفته میشود به شکل محرمانه باقی بماند. یک اصطلاح مفید در اینباره این است: " هر چه ما اینجا می‌گوئیم همین جا میماند. " خارج از جلسه ذکر نکنید چه کسانی را دیدید یا چیزهایی را که شنیدید تکرار نکنید. یک لغزش بی احتیاط زبانی اگر توسط شخص دیگری شنیده شود میتواند یک تاثیر مخرب بر یک دوست شرکت کننده داشته باشد. هر چند که این اصل ممکن است در تئوری ساده و روشن به نظر بیاید اما عمل کردن به آن همیشه آسان نیست. راهنمای کلی زیر ممکن است مفید باشد:

هویت خود را گمنام حفظ کنید: خیلی از افراد گروه دستورالعملهایی دارند برای اینکه فقط نام کوچک و ابتدای حرف نام خانوادگی خود را استفاده کنند.

لیست عضویت . لیست اسامی ، شماره‌های تلفن ، آدرس‌ها باید فقط وقتیکه مطلقا ضروری است نگهداری شود. اگر شما لیست اعضاء را نگهداری میکنید از آنها با دقت بسیار محافظت کنید.

آدرس فرستنده در نامه نگاری : خیلی سازمانهایی که با گرایش به همجنس سر و کار دارند نام سازمان را در آدرس فرستنده ذکر نمیکنند.

پیغام‌های تلفنی: وقتیکه پیغام‌هایی را می‌گذارید مواظب باشید که اشخاص را با هیچ گروه و یا ملاقات و یا سهوا افشاء اطلاعاتی که ممکن است آشکار کننده باشد مورد خطاب قرار ندهید. فرض را بر این بگذارید که شخصی که پیام را دریافت میکند هیچ چیز راجع به ارتباط فرد با گروه نمی‌داند. آگاه باشید که بعضی افراد به شکل دروغین نشان میدهند که بیشتر از آنچه واقعاً اطلاع دارند میدانند تا بدینوسیله از شما اطلاعات بگیرند ، گاهی اوقات اینکار بدون قصد و نیّتی (از روی کنجکاوی) و گاهی اوقات با قصد و نیت (از روی کینه و عداوت) انجام میشود. هر دو صورت آن میتواند مخرب باشد. از آنجائیکه دیگران ممکن است به پست صوتی یا ایمیل افراد دسترسی داشته باشند فقط پیامهایی را برای آنها بگذارید که شما برای یک غریبه می‌گذارید.

جایگاه معنویت در جلسات گروهی

برای خیلی افراد ، معنویت میتواند یک انگیزه‌دهنده بزرگ باشد تا اینکه رفتار خود را چک کرده و بر روی مسائلی کار کنند که در بخشهای زیرین گرایش به همجنس قرار گرفته است. اگر این یک انگیزه‌دهنده برای شماست ، این حیاتی است که شما معنویت را یک جزء کلیدی در برنامه گروه پشتیبان خود قرار دهید. شما میتوانید یکدیگر را با تسهیم شواهد تغییر ، دعا کردن برای یکدیگر و تشویق کردن یکدیگر به اینکه پرهیزگار باشید ، تقویت کنید.  تعداد بسیاری حکایات دلگرم کننده درباره تجارب معنوی افراد وجود دارد که یک تاثیر عمیق در رشد و بهبود آنها داشته است .  اگر گروه شما تجربیات مشابه‌ای را ندارد ، فعالیتهای خودتان را مورد ارزیابی قرار دهید و روشهایی را طرح‌ریزی کنید تا اینکه روح القدس را در همه کارهای خودتان بخوانید.

یک روز عصر در جلسه گروه پشتیبان ما ، دو خانم با دعوتی که شده بود وارد شدند. یکی قبلا با مردی که گرایش به همجنس داشت ازدواج کرده بود و میخواست که او را بهتر فهمیده و اینکه بداند چه کاری برای حمایت از او باید انجام دهد. دیگری خانمی بود که برادرش هفته پیش در اثر بیماری ایدز فوت کرده بود و او میخواست تا حدی درباره مرگ اون آرامش پیدا بکند. هر دو آنها نگران بودند برای اینکه یاد بگیرند و درک کنند ، و قسمتی از جلسه نگذشت بود که یکی از آنها شروع به گریه کردن کرد زیرا توجه روح القدس خیلی زیاد بود. او گفت که او خسته و وامانده شده بود از اینکه با یک گروه از مردان همراه شده بود که معتقد بودند آنها میتوانند بر مشکلات شان غلبه کنند و آنها مأیوسانه سعی در انجام این کار داشتند. 

نیاز به امنیت در گروه

گروه‌های پشتیبان برای افراد با گرایش به همجنس یک ریسک ذاتی دارند. خطر همیشه حاضر این است که شرکت کنندگان ممکن است با همدیگر وارد رفتار جنسی شوند. به همین خاطر است که کنترل داشتن در محیط برای اینکه آن را به یک محیط امنی تبدیل بکند از اولویت اول برخوردار است. گرد هم آوردن افراد در یک گروه موقعیت‌هایی را برای آنها فراهم میکند تا اینکه روابط خود را رشد و توسعه دهند که یک مساله کلیدی در حل کردن این گرایشات است اما همزمان ، خطرات نیز باید با دقت مورد رسیدگی قرار گرفته و کنترل شوند. این برای موفقیت گروه حیاتی است که سیاستهای امن و محرمانه ای را اتخاذ کرده و اجرا کنند. باید قوانین سفت و سختی وجود داشته باشند برای اینکه به هیچ کس اجازه ندهد جریانی جنسی و گمراه‌کننده با دیگر اعضاء گروه به وجود بیاورد. مطلقا هیچ جریانی. هرگز.

محدوده‌های ایمنی

علاوه بر قوانین ایمنی گروه ، ایجاد محدوده‌های ایمنی شخصی نیز مهم است. در حالیکه فرایند گروه مفید است ، اما همچنین میتواند درهای خطری را به سوی شما باز کند که شما نیاز دارید آنها را مدیریت کنید. در جلسات گروهی شما صمیمیت‌های احساسی را در سطحی با افراد همجنس خود تجربه می‌کنید که شاید قبلا هرگز آنها را تجربه نکرده باشید. هر چند که شما درباره جزئیات مسائل جنسی صحبت نمی‌کنید ، اما این حقیقت که شما درباره مشکلات جنسی با هم بحث می‌کنید میتواند شما را در یک موقعیت آسیب‌پذیر قرار دهد. اگر بحث‌های شما زخمهای کهنه را باز میکند ، شما ممکن است اضطراب و آزاری را تجربه کنید که شما را وسوسه کند تا اینکه به الگوهای رفتاری سابق بازگشته تا اینکه از این رنج رها شوید. به خاطر اینکه هر فردی در گروه درباره آسیب‌پذیریهای خودش صحبت میکند ، دیگران میتوانند عمدا و یا بدون عمد از این مساله سوء استفاده کنند. بنابراین مرزها باید برای حفاظت هر فردی در گروه ایجاد گردد. این کنترل‌های بیرونی محافظانی هستند تا اینکه شما را از عکس‌العمل‌های ناسالم در چنین موقعیتهای محافظت کنند.

شما احتمالا نیاز خواهید داشت تا مرزهای شخصی وضع کنید درباره آنچه شما بعد از جلسه انجام خواهید داد و یا انجام نخواهید داد. وقتیکه دوست من رندی برای اولین بار به گروه پشتیبان خودش پیوست ، اون خیلی راحت شده بود از اینکه مردانی دیگر با اهداف مشابه پیدا کرده بود ، بطوریکه او نمیخواست بعد از اینکه جلسه تمام شده بود به خونش برود. اون بیرون در محوطه پارکینگ می‌ایستاد و ساعتها با دوستهای جدیدش صحبت می‌کرد. او همچنین دریافت که اون در این مکالمات آخر شب با مردهای دیگه یک مقدار آسیب‌‌پذیر است و بعضی اوقات خودش را خیلی صمیمی با یک مرد پیدا میکرد. اون به سرعت مجبور بود که مرزهایی برای خودش بگذاره برای اینکه از خطر دور بشه و متعهد بشود که هرگز با مرد دیگری تنها نشود به خاطر اینکه اون می‌دونست که در اجتماع چند نفری امنیت وجود داره. او همچنین یک محدودیت  سی دقیقه‌ای بعد از خاتمه جلسه قرار داد که در اون زمان او میبایست سوار ماشینش بشه و به خونه بره. او متوجه شد که از ساعت 9 تا 11 شب بعد از جلسه او میتونست هر نتیجه خوبی را که در بین ساعات 7 تا 9 در جلسه گرفته بود را از بین ببره. در حالیکه هنوز شنگول هستی به خانه بروید بنابراین شما میتوانید فکر کردن به عقاید جدید را ادامه بدهید و فکرهای مثبتی در ذهن خودتان داشته باشید. در ادامه حرکت خودتان درنگ نکنید و تجربه جلسه‌ را با چیزی که خرسندی کمتری برای شما به بار می‌آورد ، کاهش ندهید. 

اگر دو تا از اعضای گروه از ماشین مشترک برای جلسات استفاده میکنند ، این ممکن است عقیده خوبی باشد که آنها را هر هفته برای مدت زمانی که با هم تنها هستند پاسخگو قرار دهیم. وقتیکه آنها به جلسه میرسند از آنها بپرسیم رانندگی چطور بود و قبل از اینکه آنها جلسه را ترک بکنند از آنها بپرسیم که آیا آنها احساس آسیب‌پذیر بودن میکنند و چه چیزی آنها میخواهند در اینباره انجام دهند.

برای خیلی افراد با وارد شدن به یک گروه پشتیبان ، مرزها محو میشود و همانطور که در گروه پشتیبان جایی برای رشد وجود دارد ، اگر مرزها به درستی مدیریت نشوند پتانسیلی برای مشکلات جنسی وجود دارد. مواظب افرادی باشید که مرزها را شکسته و یا مرزهایی اصلا وضع نمی‌کنند. با افراد بحث کنید درباره اینکه چطور آنها به همدیگه احترام میگذارند ، چطور آنها مرزها را برای خودشون وضع میکنن و چطور آنها بدون خطا بودن خودشون را حفظ میکنند.

مشکلات جنسی در یک گروه

یک رفتار جنسی بین اعضای گروه عواقب شخصی جدی را به بار می آورد و گروه را بطور کلی  ضعیف میکند. آیا شما یک فرد کاملا متعهد با یک اعتیاد عمیق هستید یا یک فردی هستید که رفتار جنسی‌اش را ادامه میدهد به خاطر اینکه شما درباره فرایند بهبودی دودل هستید؟ گروه میتواند یک شرکت کننده با انگیزه را که صادقانه در تلاش برای غلبه بر اعتیادش است را تحمل کند اما نه کسی را که فقط میخواد بازی دربیاره.

نشانه های خطر

در این قسمت نشانه های خطر رفتار جنسی آمده است: رفتار گمراه‌کننده ، نیاز به توجه بی‌مورد ، تمایل نداشتن به کار کردن در مسائل‌شان ، مشاجره بر سر اختیار ، بازی کردن نقش یک قربانی درمانده ، جک های داخلی ، تمرد ، عدم تمایل به پیروی از قوانین صرفنظر از توافقات اولیه آنها ، ترس و جنون از پائیده شدن ، و بازداشتن شرکت کننده دیگر ( که ممکن است به خاطر شرم در اثر رابطه جنسی باشد. ) آنهایی که خصوصا در انزوا بوده و با دیگران هم‌صحبت نمیشوند ، در معرض آسیب هستند.

مداخله ها

وقتیکه رهبران گروه به وجود مشکلاتی مشکوک میشوند ، آنها باید با افرادی که درگیر هستند روبرو شده تا اینکه متوجه شوند آیا مشکلی وجود دارد. چنین رویارویی نباید به شکل اتهامی باشد ، بلکه باید به شکل یک روحیه نگران برای آسایش آنها و آرزوی کمک به آنها در رشد کردن و رفتن به ماورای مشکلات آنها باشد. این میتواند یک موقعیت خوب یادگیری برای آنهایی باشد که نمیدانند چگونه با روشهای درست با یکدیگر از نظر اجتماعی تعامل داشته باشند.

اگر فعالیت جنسی اتفاق بیفتد ، رهبران گروه باید سریعا مداخله کنند به این خاطر که رفتار جنسی میتواند به سرعت اتحاد یک گروه را تخریب کند. رهبران باید با افرادی که درگیر بوده‌اند روبرو شده و در مورد این اتفاق بحث کنند تا اینکه به آنها کمک کنند متوجه بشوند چه چیزی منجر به این رفتار شده است و اینکه احتیاط های لازم را بعمل بیاورند برای اینکه از وقوع مجدد اون جلوگیری بکنند. رهبران باید به آنها کمک کنند تا عواقب و مسئولیت آنچه آنها انجام داده‌اند را متوجه بشوند. اگر رفتار جنسی ادامه پیدا کند ، باید از کسانی که درگیر این رفتار بوده‌اند خواسته شود که دیگر در جلسات شرکت نکنند. وقتیکه یک شرکت کننده بیرون میشود ، هدف نهایی ترمیم است. نباید به این شکل گفته شود که او از شرکت در گروه منع شده است بلکه باید گفته شود که او نیاز به مشاوره شخصی بیشتری دارد قبل از اینکه آمادگی جلسات گروهی را داشته باشد.

اما اگر یک رهبر خطا کند ، او باید سریعا از موقعیت رهبری‌اش پائین کشیده شود تا اینکه بقیه افراد گروه را به زوال نکشاند و همچنین تا اینکه مسئولیت مدیریت از دوش او برداشته شود بدین منظور که او بتواند بر مشکلات خودش تمرکز کند. 

چطور یک گروه پشتیبان پیدا کنیم

(توجه : از آنجا که در داخل کشور ما امکان استفاده از چنین گروههای مقدور نمیباشد شما میتوانید از گروههای پشتیبان اینترنتی استفاده کنید. برای ملحق شدن به یک گروه پشتیبان اینترنتی صفحه پشتیبانی را ببینید.)

دانلود کتاب

 صفحه اصلی سایت

    عناوین توصیه شده :  

رشد مردانگی

به دنیای مردان دوباره وارد شوید!

 

درمان جبرانی همجنسگرایی مردانه  

ژوزف نیکولوسی

 

 

 

نهضت حقوق گی و طرفداری افراطی از گی

علتهای ریشه ای ، پیامدهای همجنسگرایی

راه حل ما: یک سفر چهار وجهی

چگونه بر رفتار همجنسگرایی غلبه کنید