کمک به افرادی که گرایش ناخواسته به همجنس خود دارند.

|صفحه اصلی سایت|   شناخت   |   بهبودی   |   حکایات    |موضوعات مهم|   مقالات   |   کتاب   منابع   | پشتیبانیدرباره ما

گرایش به همجنس چیست؟

گرایش به همجنس شامل افکار ، احساسات و رفتار شهوانی نسبت به جنس موافق میباشد. فردی که گرایش به همجنس را تجربه میکند احساسات و گرایشات جنسی نسبت به جنس موافق داشته ولی ممکن است که با جنس موافق رفتار جنسی داشته و یا نداشته باشد. گرایش به همجنس نمیتواند فقط به سادگی با وجود و یا عدم وجود رفتار جنسی بیرونی شناخته شود.

 

 

 

 

شناخت گرایش به همجنس

توصیف گرایش به همجنس

نهضت حقوق گی و طرفداری افراطی از گی

گرایش جنسی

 

"گرایش به همجنس" ( (same sex attractionهمچنین به عنوان (same gender attraction) یا همجنسگرایی(homosexuality)  نیز مورد اشاره قرار میگیرد. این قسمت واژه های مرسوم را توضیح میدهد ، سپس تاثیر گرایشات ، هویت و رفتار را در رشد گرایش به همجنس شرح میدهد.

تعریف

احساسات و علاقه های اجتماعی به افراد همجنس سالم میباشند تا آنجائیکه بیش از حد نبوده و یک بعد شهوانی و جنسی به خود نگیرند. وقتیکه علاقه به همجنس بیش از حد شده و حالت شهوانی پیدا میکند ، این مساله تبدیل به گرایش به همجنس (same sex/gender attraction) میشود. (توجه: هر چند که واژه sex و  genderهر دو به معنی مرد بودن و یا زن بودن هستند اما معمولا به شکل متفاوتی استفاده میشوند ، sex بیشتر به تفاوتهای بیولوژیکی اشاره دارد در صورتیکه gender بیشتر به تفاوتهای فرهنگی و اجتماعی مربوط میشود.)

گرایش به همجنس یک علاقه شدید به افراد دیگر از جنس موافق است. این علاقه میتواند شامل میل به توجه آنها ، دوستی و صمیمیت آنها و یا یک خیال پردازی درباره بدنهای آنها و دیگر خصوصیات جنسیتی باشد. این مساله همچنین میتواند با افکار ، احساسات و رفتار شهوانی نیز در مورد جنس موافق همراه باشد.  انجمن روانشناسی از واژه همجنسگرایی برای اشاره به مجموعه این خصوصیات استفاده میکند که شامل گرایشات ، احساسات ، رفتار جنسی ، هویت و همه جوانب مرتبط با آن از قبیل مشکل با مردانگی و زنانگی ، ادراک خویشتن ، وابستگی های احساسی و موارد ارتباطی میشود.

شخصی که گرایش به همجنس را تجربه میکند ممکن است یکی و یا بیشتر از یک مورد از موارد زیر را تجربه بکند.

         گرایشات شدید نسبت به افراد همجنس (این گرایشات ممکن است شهوانی بوده و ممکن است نباشد. )

         درگیری احساسی شدید با افراد همجنس

         رفتار جنسی (وجود و یا عدم وجود رفتار همجنسگرایی معین نمیکند که شخصی گرایش به همجنس را تجربه میکند یا خیر. این مساله به راحتی نمیتواند با وجود و یا عدم وجود رفتار جنسی بیرونی شناخته شود.)

واژه همجنسگرا یک واژه بالینی است که ممکن است اهانت آمیز باشد اگر برای اشخاصی که در تلاش برای غلبه بر گرایشات به همجنس هستند استفاده بشود. همینطور این واژه برای افرادی که هویت گی را میپذیرند نیز ممکن است اهانت آمیز باشد. افراد گروه اول واژه "گرایش به همجنس" (same sex attraction یا(same gender attraction  را می پذیرند و افراد گروه دوم واژه "گی" (اشاره به مردان) و "لزبین" (اشاره به زنان) را میپذیرند. آنهایی که در حال غلبه بر گرایش به همجنس هستند عموما واژه گی و یا لزبین را دوست ندارند به این خاطر که این مساله به شکل ضمنی به یک هویت سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی دلالت میکند. (بیشتر راجع به هویت گی چیست؟ بخوانید.) همینطور آنها واژه همجنسگرایی را دوست ندارند زیرا این واژه در موارد جورواجور روانپزشکی و بالینی مورد استفاده قرار میگیرد. همجنسگرایی ممکن است به شکل مناسب به عنوان یک صفت استفاده شود مثل رفتار همجنسگرایی.

بهرحال گرایشات جنسی ( به شکلی که متضمن گرایش به همجنس ، دگر جنس ، هر دوجنس و دیگر گرایشات خود انگیخته میباشد) وجود دارند. برای اطلاعات بیشتر قسمت گرایشات جنسی را مطالعه کنید.

گرایشات

گرایشات به همجنس در طول زمان بوجود می آید و تقریبا همیشه بدون هیچ انتخاب آگاهانه ای میباشد. در یک نقطه در زندگیتان ، شما ممکن است متوجه شوید که شما از نظر جنسی به دیگران مردان گرایش دارید. این گرایشات درونی میتواند در شما شدید شده ، شما را مجبور به افکار جنسی درباره دیگر مردان کرده و ممکن است مقدار زیادی از افکار و انرژی شما را بگیرد. اگر گرایشات جنسی حل نشوند ، آنها میتوانند تبدیل به عقده هایی شوند که در توانائیها و فعالیتهای شما در کار و منزل اختلال وارد کنند و همینطور میتوانند از جهت معنوی مخرب باشند. گرایشات به همجنس معمولا قویتر از گرایشات به جنس مخالف هستند به خاطر اینکه آنها چیزی بیشتر از خواسته های جنسی هستند. آنها همه تلاشهایی هستند برای اینکه نیازهای اجتماعی و احساسی برآورده نشده را تامین کنند.

خیلی از مردان میگویند که این گونه گرایشات را قبل از بلوغ متوجه شدند قبل از اینکه آنها احساسات جنسی شون را متوجه بشوند یا بفهمند. احساسات به طور ذاتی جنسی نبودند اما در بعضی مواقع حالت شهوانی پیدا میکردند. نیازهایی که مورد بحث است همه نیازهای احساسی و اجتماعی معمولی است که هر فردی اون را تجربه میکند اما این نیازها سرگشته شده و به سمت همجنس به شکل جنسی درآمده است. گرایشات در واقع تلاشهایی برای برآورده ساختن نیازهای احساسی و هویتی است که در زندگی شما برآورده نشده است. به عنوان یک کودک ، بخشی از مرحله رشد عادی شما متوقف شده و جلوی توانایی شما برای ایجاد یک گرایش دگرجنسگرای طبیعی گرفته شده است. باید به طعنه گفت که ، صمیمت جنسی این نیازها را برآورده نمیکنه. آنها نباید امتناع بشوند (اشتباه محافظه کارانه) و نیز نباید حالت شهوانی پیدا کنند (اشتباه آزادیخواهانه) بلکه باید بوسیله ابزار غیر جنسی و مشروع اشباع بشوند. این شاید خنده دار به نظر بیاد که : گرایش به همجنس فی النفسه ربط کمی به مساله جنسی داره. نیازها جنسی نمیباشد  بلکه احساسی است.

هویت

خیلی از مردان با گرایش به همجنس میگند که آنها حس میکردند که از دیگر پسرها متفاوت هستند اما آنها نمی دونستند چرا. برای آنها رنج اینکه با گرایشات به همجنس رشد میکردند و یا رنج اینکه به پسرهای دیگه گرایش پیدا میکردند خیلی زیاد نبود بلکه این برای آنها رنج آور بود که آنها از بقیه متفاوت بودند. اگر این گفته شما را توصیف میکنه ، این احساساتی که از دیگران متفاوت هستید خودش ثابت کننده این مساله هست که شما خودتون را از پسرهایی جدا کردید که نیاز داشتید با آنها مانوس بشید. شما ممکن است در اشتیاق این بودید که خودتان را برابر با دیگر پسرها احساس بکنید ، اما این اشتیاق فقط فاصله بین شما و دیگر مردان را وسیعتر کرد. این احساس متفاوت بودن ممکن است یک طرز فکری در شما ایجاد کرده باشه که درک از خویشتن و رشد شما را تحت تاثیر قرار داده باشد. وقتیکه بچه های دیگر این تردید را احساس کردند ممکن است که آنها به این مساله حمله ور شده و این را تائید کرده باشند که شما متفاوت هستید. بنابراین شما از پسرهای دیگر گوشه گیری کردید تا اینکه از خودتون در برابر رنج دفاع بکنید.

شما احساس کردید که گرایشات شما یکجور غیر طبیعی بودند به خاطر شوخی های خسته کننده ای که شما می شنیدید ، بنابراین شما تصمیم گرفتید که احساسات تون را در خودتون نگه دارید ، که این باعث مشکلات بیشتر و انزوا و پوشیدگی میشد ، که خود اینها قدرت زیادی داشتند در اینکه از حل شدن مشکلات گرایش به همجنس جلوگیری بکنند. بعد از اینکه متوجه شدید که این گرایشات با هدفهای مذهبی و هنجارهای اجتماعی شما در تضاد است شما متوجه شدید که احساسات درونی شما اشتباه اند و به این خاطر که شما انتخاب نکردید که اون احساسات را داشته باشید شما شاید شک کردید به اینکه چیزی وراثتی در مورد شما مشکل دارد. این ممکن است که یک چالش درونی در شما ایجاد کرده باشد وقتیکه شما نومیدانه سعی میکردید این احساسات غیرطبیعی را بفهمید و آنها را با ارزشهای درونی و اهداف مذهبی خودتون تطبیق بدهید.

هویت ما یک انباشتی از ادراک خویشتن ماست. بعضی افراد عقیده دارند که آنها با گرایشات به همجنس متولد شدند که این بخشی از هویت مرکزی آنهاست. اگر شما هویت گی را پذیرفته اید ، این پذیرش مفاهیم بیشماری را در خودش داره که میتونه عمیقا به آنچکه شما فکر میکنید و بدان عمل میکنید تاثیر بگذاره. اگر شما میخواهید که مسائل مربوط به گرایش به همجنس خود را حل کنید ، پاره ای از این کشمکش مربوط به این خواهد بود که تصور غلط در مورد خودتون را اصلاح بکنید.

مطالب بیشتری راجع به هویت گی چیست؟ و نهضت حقوق گی و طرفداری افراطی از گی را مطالعه کنید.

رفتار

گرایش به همجنس میتواند قوی شده اگر شما مشغول به خیال پردازیهای جنسی شوید . به خاطر شدید بودن این امیال جنسی شما ممکن است که در فعالیتهای جنسی شرکت کنید تا این خلائی را که در درون احساس میکنید پر کنید. ولیکن این مساله سرگشتگی بیشتری ایجاد میکنه و شما را به این شکل راهنمایی میکنه که نیازهای شما جنسی است تا اینکه احساسی باشه. در یک تلاش نومیدانه برای ارضاء این تنشهای بوجود آمده شما ممکن است که درگیر فعالیتهای جنسی شوید برای اینکه یک خشنودی موقت از جهت جنسی برای شما ایجاد شود ، در حالیکه شما را با احساسات عمیقتری از خلاء ، تنهایی و نومیدی رها میکند. رفتار جنسی فقط نیازها را شدیدتر میکنه به جای اینکه نیازهای واقعی را با پذیرش و همراهی ارضاء کنه. یکی از بزرگترین تراژدیهای گرایش به همجنس این است که در اون بیشتر مردان از این مساله ناآگاهند که نیازهای آنها احساسی است. همه آنچه آنها میدانند این است که آنها از نظر جنسی به مردان دیگر گرایش دارند و آنها به دنبال ارتباطات جنسی می گردند که خنده دار است وقتیکه نیاز آنها برای عشق از جانب یک دوست تامین نمیشود. (برای اطلاعات بیشتر بخوانید: چطور رفتار همجنسگرایی خود را کنترل کنید. )

همه مردان درگیر رفتار جنسی نمیشوند. بعضی از مردان فقط رفتارهای جنسی محدودی داشته اند و دیگران بر خلاف گرایش شدیدشان خود را عفیف نگاه داشته اند. اگر شما درگیر رفتار جنسی با همجنس نشده اید پس مبارکه ! سفر شما در رهایی از گرایش به همجنس به خاطر این مساله بسیار راحت تر خواهد بود.

دانلود کتاب

 صفحه اصلی سایت

    عناوین توصیه شده :  

رشد مردانگی

به دنیای مردان دوباره وارد شوید!

 

درمان جبرانی همجنسگرایی مردانه  

ژوزف نیکولوسی

 

 

 

نهضت حقوق گی و طرفداری افراطی از گی

علتهای ریشه ای ، پیامدهای همجنسگرایی

راه حل ما: یک سفر چهار وجهی

چگونه بر رفتار همجنسگرایی غلبه کنید