کمک به افرادی که گرایش ناخواسته به همجنس خود دارند.

|صفحه اصلی سایت|   شناخت   |   بهبودی   |   حکایات    |موضوعات مهم|   مقالات   |   کتاب   منابع   | پشتیبانیدرباره ما

منابعی برای همسران

توجه: منابعی که در ذیل معرفی شده اند فقط جهت اطلاع میباشد.  اینکه سازمانی در اینجا معرفی شده است به معنی توصیه و یا تائیدی از طرف ما نمیباشد.شما ممکن است با توجه به قابلیت دسترسی به آنها و اعتقادات شخصی خود بخواهید به یک یا چند گروه از سازمانهای ذیل بپیوندید.

 

 

منابع

منابع صوتی و تصویری

لیست کتابها

منابعی برای آقایان

منابعی برای همسران

منابعی برای خانواده و دوستان

منابع مرجع دیگر

ملاحظات ضروری برای خانمها

همسران افرادی که گرایش ناخواسته به همجنس خود دارند و قبل از روبرو شدن با این مشکلات و حل آنها ازدواج کردهاند معمولا ناراحتیهای خاصی را با خود به همراه دارند. به آنها دروغ گفته شده است. شوهران آنها ممکن است در مورد مردان دیگر در زندگیشان و یا عادت به هرزه نگاری به آنها دروغ گفته باشند. اساس ازدواج آنها ممکن است به هم خورده باشد و آنها ممکن است ندانند که آیا اصلا ازدواج آنها دوام می آورد و اینکه آیا آنها تمایلی به ادامه زندگی با یکدیگر دارند.

ما این را می‌دانیم به خاطر اینکه چندین تن از ما که ازدواج کرده‌ بودیم سهوا زنان خودمان را در چنین موقعیتی قرار دادیم قبل از اینکه یک راهی برای رهایی از همجنسگرایی پیدا کنیم. ( برای این داستان آلان ، بن ، باب ، دن ، دیوید ، جیسون و ریچارد را در قسمت حکایات ملاحظه کنید. ازدواج همه این هفت مرد به بقاء خود ادامه داده و حتی بهتر از قبل میشود. )

در مورد مسائلی که در بالا ذکر شد ما میخواهیم چندین مساله را مورد تاکید قرار دهیم:

این تقصیر شما نیست و این در مورد شما نیست.

این حقیقت که مشکلات ما با مردان و مردانگی بودند بر این حقیقت تاکید میکند که ما به همجنسگرایی گرایش پیدا نکرده به خاطر اینکه مشکلاتی در زندگی زناشویی و یا مشکلاتی با همسران خود داشته باشیم. مشکلات با مردان و حس خودمان از مردانگی بودند که ما با خود به زندگی مشترکمان آوردیم و آنها مدتها قبل از اینکه ما همسران آینده خود را ملاقات بکنیم به وجود آمده بودند. بنابراین شما نمی‌توانید آنها را حل کنید. بعضی زنان احساس میکنند که اگر آنها زیباتر یا لاغرتر یا بورتر یا سیاه‌تر یا جذاب‌تر یا چیز دیگری بودند این مشکل را حل میکرد. نه خیر! این طور نیست زیرا این درباره زنان نیست (ببینید این یک چیز مردانه است)

شوهرانی که گرایشات همجنسگرایی دارند و میخواهند تغییر کنند و میخواهند زندگی مشترک خود را حفظ کنند نیاز خواهند داشت با مسائل مردانگی خودشان و هتروفوبیا (ترس از مردان دگرجنسگرا) روبرو شوند حتی هنگامیکه آنها با بزرگترین بحرانهای زندگی مشترک خود روبرو میشوند.

از دیدگاه ما همسران بدین شکل میتوانند به شوهران خود کمک کنند.

1-     به امکان تغییر ایمان داشته باشید. حکایات ما را در وبسایت بخوانید و بدانید که تغییر ممکن است برای آنهایی که میخواهند و آنرا میجویند.

2-     او را بدون قید و شرط دوست بدارید و هرگز او را سرزنش نکنید. شما ممکن است که عصبانیت ، رنجش و ترس را ابراز کنید اما مطمئن باشید که او میداند که شما او را مثل همیشه دوست دارید و مایل هستید با او کار کرده تا اینکه راهی برای رهایی از همجنسگرایی پیدا کنید البته اگر او مایل باشد.

3-     تا آنجائیکه برای شما امکان دارد سعی کنید تا به حرفهای او بدون قضاوت و پیش‌داوری گوش کنید. این مساله فقط نمی‌تواند به او کمک کند بلکه شما دو تا را در این چالش بسیار دشوار به همدیگر نزدیکتر میکند.

4-     مشتاق باشید تا در اینباره صحبت کنید. بعضی همسران تصور میکنند که اگر آنها این موقعیت را امتناع کنند مساله به خودی خود حل میشود.

5-     به او زمان کافی بدهید تا برای بهبودی زمان کافی با دوستان مذکر دگرجنسگرا ، راهنمایان ، گروه‌های پشتیبان ، فعالیتهای مردانه و اوقات مردانه خود داشته باشد. برای رهایی از مشکلات همجنسگرایی از بیشتر ما این انتظار میرود که خود را در همه جنبه‌های بهبودی به خوبی درگیر کنیم.

6-     جدا از مسائل شوهرتان ، در جستجوی پشتیبانی برای خودتان بواسطه مشاوره ، یک گروه برای همسران معتادین جنسی گمنام و یا هر گروه پشتیبان دیگری که بتواند به شما کمک کند ، باشید. شما نیاز دارید تا همچنین احساسات خود را به شکل واضح به او بگوئید و این ممکن است خیلی تنش بین شما و همسرتان به وجود آورد تا اینکه او به شکلی عینی همانطور که شما دوست دارید به شما گوش دهد و همینطور برعکس.

7-     به محرمانه بودن مسائل او احترام بگذارید. شما نیاز دارید تا در مورد احساسات خودتان صحبت کنید اما شوهران شما همچنین نیاز دارند تا به شما و دیگر افراد اعتماد کنند. اگر شما قبل از اینکه این موضوع را با شخص دیگری در میان بگذارید ، با خود شوهرتان درباره آن بحث کنید ، مطمئن باشید که در اینصورت او از این کار شما قدردانی کرده و حتی به راز داری شما اعتماد بیشتری میکند.

8-     عشق بدون قید و شرط به معنی پذیرش نامحدود همه رفتارهای فرد نمیباشد. بدون انتقاد و محکوم کردن ، این مساله را برای شوهر خود شفاف کنید که شما هنوز از او یک زندگی تک همسری همراه با وفاداری را توقع دارید. محدودیتهای قدرت تحمل خودتان را نسبت به رفتارهای او بدانید ، و به آنها اجازه ندهید تا اینکه حریم را بارها و بارها بشکنند بدون اینکه تصمیمی اتخاذ شود. تمایل داشته باشید تا اینکه زندگی مشترک خودتان را با او خاتمه دهید اگر او دارد شما را با خودش پایین میکشد و اگر او دارد به رفتار ناصحیح خود ادامه میدهد. او نیاز دارد بداند که او مجبور هست انتخابهایی داشته باشد و انتخابهای او عواقبی دارند و اینکه عزت نفس شما به شما این اجازه را نمی‌دهد که شما یک بخش از یک ازدواج ولنگ و واز باشید. شما میتوانید این پیام را دوستانه به او بگوئید و به او اجازه دهید بداند که شما از او میخواهید تا اینکه در زندگی مشترکتان باقی مانده و اینکه به شما وفادار باشد ، اما اگر او مایل نیست که وفادار بماند شما مجبور خواهید شد تا اینکه زندگی مشترک خود را خاتمه دهید هر چند که شما او را دوست دارید.  

Retreats & Trainings

For Wives of SSA Men

  • A Wife's Healing Journey, by People Can Change (Upcoming Weekend: June 10-12, 2011)
  • TLC (formerly Love/Sex/Intimacy), by the International Healing Foundation
  •  
  • Women of Worth, by North Star International (Upcoming Conference: June 17-18, 2011)

Women's Healing (General)

Telephone Support

Online Support

  •  
  • People Can Change - Spouse's Group, Wives of men (or husbands of wives) with SSA can give & receive support
  • North Star International (Latter-day Saint) - Specially aimed groups: Spouses, Couples, Friends & Family

Support Groups

Faith-Based Ministries

دانلود کتاب

 صفحه اصلی سایت

    عناوین توصیه شده :  

رشد مردانگی

به دنیای مردان دوباره وارد شوید!

 

درمان جبرانی همجنسگرایی مردانه  

ژوزف نیکولوسی

 

 

 

نهضت حقوق گی و طرفداری افراطی از گی

علتهای ریشه ای ، پیامدهای همجنسگرایی

راه حل ما: یک سفر چهار وجهی

چگونه بر رفتار همجنسگرایی غلبه کنید